21 Ocak 2012

Bir Huzurla Geldi Kar...

Huzur, en sık bahsettiğim. Pekçok sanat eseri aksini arasa da; hep aksinin ilgi getireceği düşünülse de... Şimdiye kadar hep huzur veren şeylerden bahsedildi. Huzur veren kitap, müzik, insan... Oysa unuttuk ki, huzur bizim içimizden gelir. Bu bahsettiklerimiz sadece aracıdır. İçinizdedir ve çıkmak için davetinizi bekler.

Geçen haftalarda, günlerce, böyle bir doğa parçasının içindeydim. Çocukluğumuzda biz karı bozmaya çalışırdık, ne araba üstlerinde ne çam dallarında bırakmazdık. Bu sefer neredeyse kendim bir kardan adama dönüşerek, Sessizlik ile yürüdük. Parlayan bir ağaç, dalında minicik narlar gördük.

Huzur ile karşılaşma günlerime ait bir şey daha: cep telefonum günlerce, saatlerce kapalı. Hayatım artık daha bana ait.

Günlerce, internete bir dakika bile bakmadan çalıştım. E-card değil, bir sürü kart yolladım. Ta öte kıtalardan yanıtlar geldi elime.

Ben hep elektrik gitse de, gökteki yıldızları daha çok görebilsek diye arzu ederdim çocukluğumdan beri. Hiç değişmedim. Yine elektrik kesilsin, telefonsuz internetsiz kalalım da, salt yıldızların ışığı altında huzurla göğe bakalım..

 © 2012 Fotoğrafların her hakkı saklıdır.

5 yorum:

Eylül, dedi ki...

Ah rüya gibi görünüyor. Ben incecik tabaka haline dokunabildim. Lapa lapasını görmedim. Çok özlemişim, kar temizler kötü olan ne varsa götürür gider bembeyaz, tertemiz, tazelesin bizi :)

SD! dedi ki...

ODTÜ'deydi, tam bir sessizlikti arınmaydı... Bugün de yağdı, yine birikmiş olmalı:)

Adsız dedi ki...

Serracığım merhaba,
Gerçekten güzel huzur verici kar resimleri bunlar,
Hepsinden önemlisi ayak izleri bulunmayan…
Teşekkür ederim.

Şencan Öztürk

Yaşam Stil / Sihem Tachouli dedi ki...

Ne güzel yazmışsın, bloguna baktım ve bakıyorum hala, ne içten bir blog, tam anlamıyla blog... Fotoğraftaki demir sandalyeler ve masası küçükken bizim bahçede de vardı, aldı götürdü beni o günlere bir tuhaf oldum... Öpüyorum...

SD! dedi ki...

Çok teşekkür ederim, ne kadar ince bir yorum bu. :) Her zaman beklerim, yazdığım birkaç kelimenin size hep ışıltı vermesi dileğiyle..

Translate